PUSKAS.COM

A leghíresebb magyar, a valaha élt talán legnagyobb futballista hivatalos honlapja

Aktuális

Férje mellé temették Erzsébet asszonyt

Imádott férje mellett helyezték örök nyugalomba Puskás Ferenc özvegyét, az augusztus 12-én, 83 esztendős korában elhunyt Erzsébet asszonyt. A család kérésére a hozzátartozók, barátok, ismerősök szűk körében, a Szent István Bazilika altemplomában tartották meg a szertartást.

Hunyadvári Erzsébet hamvait férje, az Aranycsapat egykori világklasszis kapitánya, Puskás Ferenc és a néhány esztendeje elhunyt lányuk, Puskás Anikó mellé helyezték örök nyugalomba a Szent István Bazilika altemplomának Szent Lipót termében. A 2015. szeptember 18-án megtartott szertartáson nagyjából száz meghívott vett részt.

A Kispest, a Honvéd, az olimpiai bajnok Aranycsapat és a spanyol Real Madrid egykori csatára, a 2006-ban elhunyt Puskás Ferenc özvegye augusztus 12-én váratlanul, álmában hunyt el.


A búcsúztató szentmisén – amelyet a család barátja, Kozma Imre atya celebrált –többek között részt vett Orbán Viktor miniszterelnök, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia alapítója; Szepesi György egykori sportkommentátor, az „Aranycsapat 12. tagja"; Szöllősi György, a Puskás Intézet igazgatója, az Erzsébet asszony által létrehozott Puskás Nemzetközi Sportalapítvány kuratóriumának elnöke; Schmitt Pál egykori köztársasági elnök, a Puskás Alapítvány kuratóriumának tagja; Kárpáti György olimpiai bajnok vízilabdázó, és természetesen a család Magyarországon és Spanyolországban élő rokonai, köztük Erzsébet asszony és Puskás Ferenc két unokája, valamint a Puskás Akadémia növendékei.

Hunyadvári Erzsébet 1932-ben született. Öcsi bácsit a Kispest kézilabdázójaként ismerte meg, és 1950-ben esküdtek örök hűséget egyműsnak a kispesti Nagyboldogasszony plébániatemplomban. Erzsébet asszony a forradalom után, 1956. december 1-jén jutott ki Ausztriába, akkor négyéves kislányával együtt, éjszaka gyalog menekülve. Később Olaszországban csatlakozott férjéhez, az akkor Nyugat-Európában túrázó Budapesti Honvéd csapatkapitányához. Ő az amnesztia után, a hatvanas években látogathatott először Magyarországra, férje a nyolcvanas évek elejéig nem láthatta újra hazáját. 

Öcsi bácsi halála után rzsébet asszony segítséget nyújtott a Puskás című életrajzi könyv megírásához, a Puskás Hungary című dokumentumfilm elkészítéséhez, a felcsúti Puskás Akadémia elindításához és a FIFA Puskás-díj megalapításához, s spanyolországi Puskás-hagyaték hazaszállításához.

Amint Kozma Imre atya búcsúztató igehirdetésében elmondta, Erzsébet asszony a beszélgetéseik során több „titkot” is elárult neki. Ezek persze nem valódi titkok, sőt, azért kiáltanak, hogy mindenki megismerje őket és tanuljon belőlük. „Az egyik ilyen személyes ’titok’ az volt, hogy Erzsébet azt mondta nekem: oderendeltem magam. Teljes szívvel, teljes lélekkel és odaadással. A másik ilyen ’titok’ az volt, hogy ő megszelidítette a férje lelkét. A harmadik pedig az, hogy bárhová, a világ bármelyik szegletébe, bármelyik kontinensre vetette is őket az élet, ő mindig, mindenütt biztosította az otthont, a biztonságot, ahová meg lehetett érkezni, és ahonnan el lehet indulni” – hangzott el a szentmisén.

Kozma atya szerint az, hogy Puskás érző, érzékeny, szeretetteljes ember volt, a legnagyobbak tulajdonsága, „hiszen valódi gyengédségre csak az erős emberek képesek, a gyengék ezzel szemben csak erőszakkal tudják elérni a céljaikat”. S hogy milyen mély lelki kapcsolat volt Puskás és felesége között, azt az atya egy megható történettel illusztrálta. „Puskás már hat éve kórházban volt, és ez idő alatt egyetlen nap sem telt el úgy, hogy Erzsébet ne ült volna ott a betegágya mellett. Amikor már a férje olyan súlyos állapotban volt, hogy egyáltalán, semmiféle kommunikációra nem volt képes, megkérdeztem Erzsébettől, hogy ilyenkor mit tudott csinálni mellette egész nap. Hát, fogtam a kezét – válaszolta ő...”

A búcsúztató szentmisét követően a jelenlévők utolsó útjára kísérték Erzsébet asszonyt, majd a hamvait tartalmazó urnát elhelyezték Puskás Ferenc sírboltjában, imádott férje és lányuk mellé.

Puskás Ferenc özvegye, Erzsébet asszony emlékére videó-összeállítást készítettünk. Az emlékező filmben közös életük legszebb és legfontosabb pillanati elevenednek fel, és felcsendülnek kettejük legkedvesebb melódiái:

Kép és szöveg: Horváth Árpád

Impresszum | Kapcsolat

© Copyright 2012 PUSKAS.COM Kft. Minden jog fenntartva.
Az oldalon található írott és képi anyagok csak a forrás pontos megjelölésével, internetes felhasználás esetén aktív hivatkozással használhatóak fel.