PUSKAS.COM

A leghíresebb magyar, a valaha élt talán legnagyobb futballista hivatalos honlapja

Aktuális

Puskás olimpiai aranyáért keltek útra

Olimpiai futballrelikviákról és Puskás Ferencről forgatott Magyarországon egy brazil televíziós stáb karácsony előtt, többek között a Pancho Arénában. Dél-Amerika legnagyobb médiavállalkozása, az O Globo megbízásából a brazil tévések hazánkról, mint az olimpiai futballtornák legeredményesebb nemzetéről készítettek műsort.

A Rafael Pirrho producer által vezetett forgatócsoport az olimpiai futballtornák történetéről készít filmet a 2016-os riói játékok apropóján, tudván, hogy milyen várakozás előzi meg a hazai rendezésű olimpiát a brazilok körében, akik - bár ötszörös világbajnokok - sohasem nyertek még olimpiát a labdarúgásban (s a két hazai rendezésű vb-n is elbukták az aranyérmet). Nem úgy, mint Magyarország, amely három arany, egy ezüst- és egy bronzérmével az olimpiák történetének legeredményesebb futballnemzete.

A brazil tévések ezért Budapesten interjút készítettek 1964 (Ihász Kálmán) és 1968 (Dunai Antal) egy-egy bajnokával, forgattak Kispesten Puskás nyomában járva és az Olimpiai parkban, sőt az óbudai Puskás-szobornál is. Az olimpiák történetének legeredményesebb góllövőjét, Dunai Antalt és az összes tokiói meccsen szereplő Ihász Kálmánt is arra kérték, a Puskás Pancho Sport Pubba szervezett forgatásra hozzák magukkal aranyérmüket, de a filmesek legnagyobb álma az volt, hogy rábukkanjanak Magyarországon a legendás Puskás Ferenc, az 1952-es olimpiai bajnokcsapat kapitányának eredeti aranyérmére. Nos, ehhez természetesen a felcsúti Puskás Akadémiára kellett ellátogatniuk, ahol a Pancho Aréna elnökségi tárgyalótermének díszhelyén látható kiállítva ez a különleges trófea.

A felcsúti forgatás során Szöllősi György, a Puskás Intézet igazgatója, az O Globo stábjának magyarországi szakértője és tolmácsa, valamint Mravik Gusztáv archívumvezető kalauzolta a brazil vendégeket, akik a felbecsülhetetlen értékű aranyérem mellett rögzítették a stadion díszpáholyának fogadócsarnokában az Aranycsapat szoborportréit, Budai László 1952-es olimpiai formaruháját és egy sor más olimpiai emléktárgyat, a belépőjegyektől, műsorfüzetektől kezdve a korabeli újságok tudósításain át Kovács Imre vagy Menczel Iván bajnoki okleveléig.

Az O Globo interjút készített Puskás Ferencről a nagy játékos özvegyével, Erzsébet asszonnyal és Szöllősi Györggyel, a Puskás Intézet igazgatójával is.

Impresszum | Kapcsolat

© Copyright 2012 PUSKAS.COM Kft. Minden jog fenntartva.
Az oldalon található írott és képi anyagok csak a forrás pontos megjelölésével, internetes felhasználás esetén aktív hivatkozással használhatóak fel.